Ekologia w praktyce – prelekcja instruktora Społecznego Warsztatu Rzemieślniczego
22 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja wygłoszona przez instruktora Społecznego Warsztatu Rzemieślniczego prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii FREE. Spotkanie poświęcone było współczesnym wyzwaniom środowiskowym oraz działaniom, które każdy z nas może podejmować na rzecz ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju.
Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o kurczące się zasoby naturalne i dlaczego odpowiedzialne korzystanie z dostępnych surowców jest tak ważne dla przyszłych pokoleń. Prowadzący przybliżył również ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, pokazując, w jaki sposób ponowne wykorzystanie materiałów może ograniczać ilość odpadów i zmniejszać negatywny wpływ człowieka na środowisko.
Nie zabrakło także praktycznych przykładów recyklingu i upcyklingu. Uczniowie poznali proste rozwiązania, które można wdrażać w codziennym życiu, aby ograniczać marnowanie zasobów oraz dawać przedmiotom „drugie życie”. Ważnym elementem spotkania była również odpowiedzialna gospodarka odpadami i znaczenie prawidłowej segregacji śmieci.


