Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Docenienie zaangażowania w akcję „Pola Nadziei 2026”

25-06-2026 7:56

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”. Ronald Regan  

 Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu „Pola Nadziei” na rzecz stacjonarnego Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Finał dorocznej akcji charytatywnej odbył się 22 czerwca 2026 r. w kościele NMP Królowej Polski, gdzie podczas nabożeństwa Słowa Bożego dziękowano wszystkim zaangażowanym w pomoc dla osób terminalnie chorych. Nabożeństwu przewodniczył bp Piotr Greger - biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.

W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka, poseł Stanisław Szwed, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze.

Nasza szkoła była reprezentowana przez delegację z klasy 2C wraz z p. Martą Skibą i ks. Grzegorzem Jabłonką SDS. W czasie tej uroczystości wręczono nam okolicznościowy puchar oraz dyplom za szczególne zaangażowanie jako wyraz wdzięczności za wielomiesięczne wsparcie hospicyjnego dzieła.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 56 szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Żywca oraz okolicznych gmin. Uczniowie i nauczyciele organizowali kiermasze, loterie fantowe, przedstawienia, kawiarenki, sprzedaż kalendarzy oraz zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych.

Pomaganie jest ważnym elementem naszego życia społecznego i osobistego. To jeden z piękniejszych aspektów bycia człowiekiem. Dzielenie się z innymi, wspieranie potrzebujących, czynienie dobra - to wszystko są działania, które wzbogacają nie tylko tych, którym pomagamy, ale również nas samych.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję i zapraszamy na kolejną edycję już po wakacjach.