Docenienie zaangażowania w akcję „Pola Nadziei 2026”
„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”. Ronald Regan
Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu „Pola Nadziei” na rzecz stacjonarnego Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Finał dorocznej akcji charytatywnej odbył się 22 czerwca 2026 r. w kościele NMP Królowej Polski, gdzie podczas nabożeństwa Słowa Bożego dziękowano wszystkim zaangażowanym w pomoc dla osób terminalnie chorych. Nabożeństwu przewodniczył bp Piotr Greger - biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.
W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka, poseł Stanisław Szwed, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz wolontariusze.
Nasza szkoła była reprezentowana przez delegację z klasy 2C wraz z p. Martą Skibą i ks. Grzegorzem Jabłonką SDS. W czasie tej uroczystości wręczono nam okolicznościowy puchar oraz dyplom za szczególne zaangażowanie jako wyraz wdzięczności za wielomiesięczne wsparcie hospicyjnego dzieła.
W tegorocznej edycji uczestniczyło 56 szkół z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Żywca oraz okolicznych gmin. Uczniowie i nauczyciele organizowali kiermasze, loterie fantowe, przedstawienia, kawiarenki, sprzedaż kalendarzy oraz zbiórki środków higienicznych i opatrunkowych.
Pomaganie jest ważnym elementem naszego życia społecznego i osobistego. To jeden z piękniejszych aspektów bycia człowiekiem. Dzielenie się z innymi, wspieranie potrzebujących, czynienie dobra - to wszystko są działania, które wzbogacają nie tylko tych, którym pomagamy, ale również nas samych.
Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję i zapraszamy na kolejną edycję już po wakacjach.


